Szukaj

Pensety chirurgiczne i anatomiczne

Dodano: 19 października 2011


Pinceta (inaczej pęseta, peseta,penseta, szczypczyki) jest narzędziem o sprężystych ramionach używanym do chwytania przedmiotów, których mały rozmiar utrudnia lub uniemożliwia manipulację za pomocą rąk.

Zobacz ofertę penset chirurgicznych i anatomicznych w sklep ARNO-MED

Jeśli chcesz bezpośrednio przejść do którejś z kategorii pęset w naszym sklepie medycznym kliknij na jeden z lików poniżej:

Pęsety anatomiczne

Pensety chirurgiczne

Pincety laryngologiczne

Pensety naczyniowe i atraumatyczne

Pensety okulistyczne i mikrochirurgiczne

Pensety utwardzane (z twardą wkładką, TC)

 

Opis działania i zastosowania pęset:

Pensety działają na zasadzie dwóch dźwigni jednostronnych, połączonych razem z jednej strony i ze szczękami chwytnymi z drugiej. Pinceta jest zazwyczaj ustawiana nad przedmiotem, a następnie dzięki ściskaniu szczypczyków (w połowie ich długości) palcami, obiekt można utrzymać pomiędzy szczękami.

Pinceta znajduje wiele zastosowań, jak np. ręczne składanie czy naprawianie rzeczy takich jak modele, mechanizmy zegarowe, osadzanie elementów elektronicznych. Ma również szerokie zastosowanie w chirurgii, kosmetyce i dentystyce. Pincety są też rutynowo stosowane w laboratoriach do manipulowania żrącymi lub toksycznymi substancjami, których nie należy brać bezpośrednio palcami. Podobne zastosowanie znajdują też pincety w laboratoriach fotograficznych, gdzie używa się ich do manipulowania odbitkami i negatywami nasączonymi toksycznymi chemikaliami w trakcie ich wywoływania i utrwalania. Przez biologów pincety są stosowane do manipulowania próbkami. W kryminalistyce pincety są używane przy manipulowaniu niewielkimi dowodami rzeczowymi, które nie powinny być dotykane bezpośrednio palcami.

za wikipedia.org

Istnieje możliwość sprowadzenia dla Państwa:

pęset, pincet, pęset

stat4u