Szukaj

Nici chirurgiczne


————————————————————————————————————————————————
Szwy chirurgiczne TRULON™

Nici chirurgiczne nylonowe, niewchłanialne, monofilamentowe  (jednowłóknowe) -synetetyczne szwy skórne.

 

 

TRULON™ to niewchłanialna, sterylna, chirgiczna nić składająca się z długich łańcuchów alifatycznych polimerów (6.0 i 6.6). Szwy poliamidowe, monofilamentowe z dołączonymi igłami są dostępne w kolorze czarnym i niebieskim, a barwniki zatwierdzone przez FDA (Ford and Drug Administraction. Polymide 6.6 jest utworzony przez polikondensacjię kwasu heksametylenu diaminy i kwasu adypinowego. Poliamid 6,0 powstaje przez polimeryzację caprolactum epsilonu. Niebieskie szwy nylonowe są barwione niebieskim pigmentem, a czarne szwów nylonowe są barwione Haematinem HCK. Trulon spełnia wszystkie wymagania, określone przez United States Pharmacopeia dla niewchłanialny nici chirurgicznych.

 

WSKAZANIA:
TRULON™ jest wskazany do stosowania do zespoleń lub podwiązywania tkanek miękkich, włączając zastosowanie tworzyw sztucznych w procedurach okulistycznych. Nie należy stosować w tkankach układu krążenia i układu nerwowego.

 

DZIAŁANIE:
TRULON™ wywołuje minimalną ostrą reakcję zapalną w tkankach, która jest następstwem stopniowej hermetyzacji szwów przez włóknistą tkankę łączną. Chociaż szwy nie są wchłaniane, postępująca hydroliza nylonu może powodować stopniową utratę wytrzymałości w okresie czasu.

 

PRZECIWWSKAZANIA:
Ze względu na stopniową utratę wytrzymałości, która może występować po dłuższym czasie w warunkach in vivo –  szwów nie powinno się stosować tam, gdzie stałe utrzymanie wytrzymałości na rozciąganie jest wymagane, np. w utrwalaniu soczewek wewnątrzgałkowych lub syntetycznych przeszczepów naczyniowych.

 

OSTRZEŻENIA:
Nie resterelizować. Wyrzucić nieużywane przeterminowane szwy . Długotrwały kontakt szwów z roztworami soli, takimi jakie te znajdujące się w drogach moczowych i żółciowych, może powodować powstawanie kamienia. Użytkownicy powinni być zaznajomieni z procedurą zabiegów chirurgicznych i technikami związanymi z implantacją nici. TRULON™  służy  do zamykania ran –  ryzyko rozejścia się rany może się różnić w zależności od miejsca aplikacji i materiału użytego do szycia. W żadnym wypadku nie stosować  w obecności zakażenia bakteryjnego.

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:
W posługiwaniu się szwami i innymi materiałami szewnymi, należy zachować ostrożność, aby uniknąć uszkodzenia w trakcie przeładunku. Uniknąć zmiażdżenia lub zaciskania, przy użyciu kleszczy lub igłotrzymaczy.

 

 

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:
Działania niepożądane związane ze stosowaniem TRULON™  to rozejście się brzegów rany, stopniowa utrata wytrzymałości na rozciąganie w czasie, minimalna ostrej reakcjia zapalna tkanki, tworzenie się kamieni w drogach moczowych i żółciowych podczas długotrwałego kontaktu z roztworami soli, takich jak mocz, itp., ból, obrzęk i zaczerwienienie w miejscu rany.

———————————————————————————————————————————————————

 

DOSTĘPNE ROZMIARY NICI TRULON™:

USP :  2, 1, 0, 2/0, 3/0, 4/0, 5/0, 6/0

DOSTĘPNE ROZMIARY IGIEŁ:

mm : 6, 7, 8, 11, 12, 13, 15 ,16,19, 20, 22, 24, 26,30, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 45, 48, 60, 77, 90

DOSTĘPNE DŁUGOŚCI NICI:

mm: 45, 75 ,90

———————————————————————————————————————————————————

Kliknij aby zobaczyć pełną ofertę nici chirurgicznych TRULON™ w naszym sklepie internetowym - http://sklep.arnomed.pl/stat4u